Muzycznie /2/ US Arthur Ashin

Znów tak wychodzi, że w piątek dostarczę wam nową dawkę muzy. Tym razem prosto z USA. Chłopak, mimo że czuć od niego popem, jego teksty uważam za tanie, jego twórczość co najwyżej za intrygującą momentami… to wracam do jego muzy…

Autre Ne Veut Muzycznie /2/ US Arthur Ashin

Weź tu teraz bądź mądry co jest ważne? Teksty jego piosenek skupiają się na NIEJ. Może na NICH (osobie płci żeńskiej, kurde może męskiej?). Jego głos przypomina mi gościa, który jeszcze nie przeszedł mutacji. Prosty background muzyczny. To wszystko pasuje mi na opis zajefajnego disco-polo. Cóż, tak nie jest. To wszystko sprawia, że jest przyjemnie, spokojnie, momentami żwawiej. Znów tak ni to spokojnie, ni żywo. Tak pomiędzy. Tak piątkowo. Jeszcze praca, ale już w myślach weekend. No i kiedy w „I wanna dance with somebody” Arthur wypowiada:

„Stand up baby
You never do it with me
Dance now, making you want
You wanna be there
Stand up, be mine
You never do it with me
Dance now, making you want”

To ja też chcę tańczyć z kimś.

Określany jako twórca alternatywny R&B. Jest psychologiem a jego pseudonim (Autre Ne Veut) pochodzi od 15 -wiecznego stroju brytyjskiego, znaczy to tyle co „Nie chcę innego”. [Wikipedia nie gryzie ;)]
Chłopak produkuje sam dla siebie, a dopiero co był w Polsce na OFF Festival w Katowicach, może ktoś go widział?

Płyta Anxiety (niepokój, lęk) utrzymuje podobny poziom napięcia przez cały czas. Wokal cały czas utrzymuje nas w spokojnym wyczekiwaniu piątkowego wieczoru, kiedy to przyjdzie czas na mocniejsze uderzenie.

„I want to be the knight in armor
When you say this is forever and
I want to be this flyin in your side
When you say this is forever and”

No czy to nie podpada pod kicz? No dobra, ja też chcę być rycerzem, ale chwilowo słucham Autre Ne Veut i jeszcze przez chwilę tego nie zmienię! Wam też polecam!

Dwie rzeczy:
zdjęcie zapożyczone z oficjalnej strony fb twórcy.
Mam taki pomysł, aby opracować listę wszystkich twórców, których polubiłem na facebooku, co o tym myślicie? Ostatnio rzuciłem okiem, że jest ich +/- 250. Jedna tygodniowo to starczy na około 5 lat! Liczę też, że od was napłyną jakieś sugestie.
No i druga sprawa: link do „Ego Free Sex Free” jest linkiem do jego nagrania w radio KEXP. KEXP jest radiem usytuowanym w Seattle, gdzie zapraszają wielu twórców. Po pierwsze można posłuchać jak twórca brzmi na prawdę, poza tym zapraszają wielu fajnych ludzi. Nie jedno moje odkrycie zostało zapoczątkowane przez KEXP.

Jak wam się podoba Arthur? Czekam na wasz feedback!
Miłego weekendu, heja!

2 myśli nt. „Muzycznie /2/ US Arthur Ashin”

  1. Dłuuugi wstęp do pogranicza nudy t ego ego free sex free , i właśnie miałem wyłączyć gdy pani z nosem papugi zmieniła całe brzmienie i rozbujała pięknie ten utwór, chwilę później żałowałem , że to już koniec . Co do chęci tańczenia z kimś to koszmar , no cóż może ten AA umie się kąpać , bo ta co też tak (ale za to pięknie ) śpiewała to słabo w wannie pływała .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *