Słowne Środy

 

Każdy lubi mieć miejsce, do którego lubi wracać. Wracamy bo chcemy, bo lubimy, bo mamy do kogo lub czego. Ja mam nadzieję, że będziecie do mnie wracać. Trochę dlatego, a trochę ponieważ lubię nasz język rozpoczynam Słowne Środy!

Słowna Środa, czym będzie? Co tydzień postaram się znaleźć słówko, którego nie znacie. Tak dla wzbogacenia naszego zasobu słów. Słowa nieprzeciętne nie tylko ładnie brzmią. One po coś istnieją. Nieraz pozwalają lepiej wyrazić myśli, przekazać to co mamy w rzeczywistości do przekazania, co często nie jest takie łatwe. Oczywiście często ludzie nadużywają zwrotów, słów, których znaczeń nie znają, ale myślą, że dzięki temu zyskają. Co więcej nasz język jest tak piękny i tak bogaty, że fajnie dzielić się tym bogactwem. Chyba dobrze podnosić poziom świadomości, nieprawdaż?

Zestawienie Słownych Śród:
Adornować
Metanoja
Wagabunda
Elukubracja
Z rzędu
Aglet
Haluks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>